Valsts apmaksāta medicīniskā rehabilitācija
Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 28350983,
darba dienās no 08:00 līdz 13:00 un no 14:00 līdz 17:00.
Kas var saņemt?
Rehabilitācijas centrs „Rāzna” Dienas stacionārā un Ambulatorajā rehabilitācijas dienestā piedāvā saņemt no valsts budžeta apmaksātos medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus pacientiem, kuriem ir fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta nosūtījums (veidlapa Nr.027/u), ievērojot nosacījumu:
Pacients ir pieaugušais, kuram ir funkcionāli ierobežojumi un:
- medicīniskā rehabilitācija nepieciešama kā tiešs turpinājums pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanas;
- pacientam ir prognozējama (draudoša) invaliditāte;
Pacients ir bērns invalīds vai bērns, kuram nav invaliditāte, bet ir funkcionāli ierobežojumi un:
- medicīniskā rehabilitācija nepieciešama kā tiešs turpinājums pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanas;
- pacientam ir prognozējama (draudoša) invaliditāte;
Mēs uzņemam:
Mēs neuzņemam:
Valsts apmaksāti pakalpojumi
- ārsta konsultācija;
- individuālā fizioterapeitiskā izmeklēšana un ārstēšana, pielietojot terapeitiskos vingrojumus, masāžas elementus, tuvinieku apmācību darba turpināšanai mājas apstākļos;
- ergotarapeita konsultācijas un ergoterapijas nodarbības;
- fizikālās terapijas procedūras (bērniem līdz 18 gadu vecumam).
Par ārstēšanos dienas stacionārā pacientiem jāapmaksā pacienta iemaksa 7.00 eiro par katru dienu, izņemot Ministru kabineta 2018. gada 28. augusta noteikumos Nr. 555 „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” no pacienta iemaksas atbrīvotajām iedzīvotāju kategorijām.
- bērni vecumā līdz 18 gadiem;
- politiski represētās personas, nacionālās pretošanās kustības dalībnieki un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušās personas, kā arī tās seku likvidācijā cietušās personas;
- personas, kuras saņem pakalpojumus ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, kas reģistrētas sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā;
- orgānu donori;
- personas, kurām ir noteikta I grupas invaliditāte;
- personas, kurām ir noteikta II grupas invaliditāte;
- trūcīgās personas, kas par tādām atzītas saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par trūcīgu;
- neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki;
- patvēruma meklētāji.
Mēs piedāvājam
Pieaugušais pacients medicīnisko rehabilitāciju var saņemt gan dienas stacionārā, gan ambulatori. Bērns tikai ambulatori.
Medicīnisko rehabilitāciju dienas stacionārā
Dienas stacionārā sniedz ārstniecības pakalpojumus, kurus to sarežģītības, risku vai laikietilpības dēļ nav iespējams sniegt ambulatori, nepieciešamības gadījumā pacients var palikt pa nakti.
- Subakūtā medicīniskā rehabilitācija;
- Ilgtermiņa medicīniskā rehabilitācija.
Ir obligāts fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta nosūtījums (veidlapa Nr.027/u) un rehabilitācijas plāns.
Ambulatoros medicīnas pakalpojumus
Veselības aprūpes pakalpojumi, kurus Jūs varat saņemt noteiktā laikā un vietā. Ambulatori pacienti ir tie, kuru veselības stāvoklis nav tik smags, lai būtu nepieciešamība ārstēties stacionārā.
- Akūtā medicīniskā rehabilitācija;
- Subakūtā medicīniskā rehabilitācija;
- Ilgtermiņa medicīniskā rehabilitācija.
Ir nepieciešams nosūtījums (veidlapa Nr.027/u) no:
- Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ātsta un rehabilitācijas plāns uz 10 vai vairāk nodarbībām.
- ģimenes ārsta vai specialista (līdz 5 reizēm).
Dodoties ārstēties uz RC “Rāzna”, jāņem līdzi
Dokumenti:
- Personu apliecinošs dokuments (pase vai identifikācijas karte);
- Nosūtījuma ORIĢINĀLU uz RC “Rāzna” (veidlapa Nr.027/u);
- Izrakstu kopijas no stacionāra, izmeklējumu kopijas;
- Ja pacients atbrīvots no pacienta iemaksas, likuma noteiktajā kārtībā, nepieciešama izziņas kopija par piederību atbrīvotajai kategorijai (uzrādot orģinālu).
Medicīnas aprūpei nepieciešamie priekšmeti:
- Ikdienā patstāvīgi lietojamie medikamenti;
- Pacienta aprūpei nepieciešamie higiēnas piederumi (autiņbiksītes, ieliknīši, mitrās salvetes u.c., ja tiek lietoti).
Apģērbs, apavi:
- Tērps vingrošanai;
- Peldlietas (peldkostīms vai peldbikses, čības baseinam, dvielis);
- Maiņas apavi;
- Ērts apģērbs valkāšanai centrā.
Personīgās higiēnas un sadzīves priekšmeti:
- Higiēnas priekšmeti (zobu suka, zobu pasta, ziepes, šampūns, sūklis, dvielis, ķemme);
- Krūze, karote tējai.
Pacientu ērtībām RC “Rāzna” darbojas:
Noderīga informācija
Ārstniecības iestāde atbilst Ministru kabineta noteikumiem Nr. 60 „Noteikumi par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām” 41. punkta prasībām – ir lifts visu stāvu līmeņos, automātiski atveramās durvis, kā arī sanitāri higiēniskās telpas personām ar ierobežotām funkcionālajām spējām.
Papildus informāciju par valsts apmaksātajiem medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumiem Jūs varat saņemt pacientu uzņemšanas kabinetā (119. kab.), griežoties pie galvenās medicīnas māsas A. Kurakinas, tālrunis 64646923 vai 28350983.
Pacientiem ar ģimenes ārsta vai cita speciālista, kurš ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu, nosūtījumu, no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāta rehabilitologa, kā arī funkcionālā speciālista konsultācija.
Par rehabilitologa ambulatoru apmeklējumu pacientam jāapmaksā pacienta iemaksa 4.00 eiro apmērā, izņemot Ministru kabineta 2018. gada 28. augusta noteikumos Nr. 555 „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” no pacienta iemaksas atbrīvotajām iedzīvotāju kategorijām.
Ja pacientam nav ģimenes ārsta vai cita speciālista, kurš ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu, nosūtījuma, vai arī nav fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta vai rehabilitologa nosūtījuma, vai pacients atsakās no gaidīšanas rindā no valsts budžeta apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanai, pacientam ir iespēja rehabilitologa un funkcionālā speciālista konsultāciju, kā arī citus medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus saņemt par maksu.
Paskaidrojumi veselības pakalpojumiem
*1. No valsts budžeta tiek apmaksāta rehabilitologa, kā arī funkcionālā speciālista konsultācija, pacientiem ar ģimenes ārsta vai cita speciālista nosūtījumu, kurš ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu (Ministru kabineta 2013.gada 17.decembra noteikumos Nr.1529 „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” 11.23.1.punkts).
2. No valsts budžeta tiek apmaksāti medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumi dienas stacionārā, pacientiem ar fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta vai rehabilitologa nosūtījumu, ja medicīnisko rehabilitāciju saskaņā ar Ministru kabineta 2013.gada 17.decembra noteikumos Nr.1529 „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” noteikumu IV1nodaļu sniedz bērniem invalīdiem, bērniem un pacientiem ar funkcionāliem ierobežojumiem, kuriem medicīniskā rehabilitācija ir kā tiešs turpinājums pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumu saņemšanas, pacientiem ar prognozējamu (draudošu) invaliditāti (11.23.2.punkts); Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušajām personām saskaņā ar Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušo personu sociālās aizsardzības likumu (11.23.3.punkts); pacientiem, kuriem nepieciešama ilgstoša plaušu mākslīgā ventilācija (11.23.4.punkts). Fizikālās medicīnas procedūras un vispārējā masāža no valsts budžeta tiek apmaksāta tikai bērniem.
**No valsts budžeta apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu pacients var saņemt gadījumā, ja pacientam ir līgumattiecībās ar Nacionālo veselības dienestu esoša ģimenes ārsta, speciālista vai ieslodzījuma vietā strādājoša ārsta nosūtījums (izņemot neatliekamo medicīnisko palīdzību Ministru kabineta 2013.gada 17.decembra noteikumos Nr.1529 „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība” minētajos gadījumos), kā arī sedz maksu par ambulatori veicamajām injekcijām ādā, zemādā, intramuskulāri un intravenozi, ja sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību vai veselības aprūpes pakalpojumus dienas stacionārā un medicīnisko palīdzību onkoloģiskiem slimniekiem, cukura diabēta slimniekiem, slimniekiem ar psihiskām slimībām, bērniem vecumā līdz 18 gadiem, tuberkulozes slimniekiem, grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā līdz 42 dienām, hemofilijas slimniekiem, perniciozās anēmijas slimniekiem, pacientiem, kas saņem mājas aprūpi, un pacientiem, kas saņem mājās ilgstošu plaušu mākslīgo ventilāciju.
Gadījumā, ja pacientam nav ģimenes ārsta vai cita speciālista nosūtījuma vai, ja pacients atsakās no gaidīšanas rindā no valsts budžeta apmaksāto medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanas dienas stacionārā, pacients veselības aprūpes pakalpojumus ārstniecības iestādē var saņemt par maksu.